Srpen 2011

Volné navázání na ukázku z Jany Eyrové

25. srpna 2011 v 9:19 | Pufflie |  PISATELKA
Znáte Jane Eyre? Jeden v veleúspěšných románů přelomu 18tého a 19tého století. My ve škole četli ukázku a dostali jsme za úkol na ní nějak navázat. Dobře jsem věděla, jak bylo to pravé pokračování, kde se zjistilo, že pan Rochester svou ženu vězní na půdě a právě ona založila požár a proto Jana musela odjet, ale raději jsem dala prostor své fantazii a pokračování si upravidla podle sebe :) ... Když se an to tak zětně dívám, řekla jsem si, že jsem to vymyslela hrozně :D Jedna z mejch nejhorších věcí, so jsem kdy napsala...Ale byl to úkol, tak jsem ho prostě sesmolit nějak musela :D
- - - - - - - - - - - - - - -

Značná část našeho rozpočtu - toaletní papír

17. srpna 2011 v 10:19 | Ekonomka Puff |  PISATELKA
Existuje nepřeberné množství cenných papírů. Ať už to jsou papíry s různým historickým významem nebo třeba "papírky" z burzy. Takový "papírek" někdo koupí i za několik milionů. Mají velkou cenu, ale utřete se s nimi po vykonání potřeby? Zkuste si představit, že by prostě vymizeli toaleťáky a všechny další alternativy (kapesníky, vlhčené ubrousky a podobně). Kompletně by přestali existovat a pár bohatých jedinců by si je ještě za nemalé peníze chtělo koupit. Prodali byste jim svůj toaleťák?

Toaletní papír je pro nás samozřejmostí a dnes už nepostradatelnou komoditou. Ano, dříve se lidé neutírali vůbec a taky nějak žili. Ale teď jsme v jiné době, kdy je hygiena naprosto jinde než tehdy. V domácnosti se často stane, že ubrousky nebo kapesníčky dojdou. To se stalo např. když jsem byla na prázdninách u táty a měla jsem veeelkou rýmu. Do čeho jsem smrkala? Do toaleťáku.

Nechci tu používat nějaká silná slova, co se politiky týče, ale... Pořád chybí v rozpočtu mnoho peněz. Kuřáci prý ročně přispívají do rozpočtu 50 miliard Kč. Ale, nekouří každý, že? Ale takový toaleťák snad každý používá. Proč tedy vládu ještě nenapadlo, aby na toaletní papír zavedli spotřební daň? Je to jasné, znovu by je už za to nikdo nezvolil. Opozice by populisticky nabízela, že tuto daň zruší. Kolik by asi stát ale vydělal na takové věci, co sice pořád bude nějak levná, ale v tom velkém množství hodí nejspíš dost peněz?

Jsou věci, co si budeme kupovat pořád a nebude tolik záležet na ceně. Když podražili benzín, spoustu lidí začalo jezdit autobusem nebo na kole. Když podražili vložky, tak ... tak si je prostě kupuju dál. Totéž by platilo i s toaletním papírem.

Tématem toho týdne blog.cz vyhlásil "toaletní papír". Našla jsem spoustu článků ve smyslu "Téma tejdne a je hajzlpapír, OMG, co na to mám asi napsat?!"

Zamysleli jste se ale nad tím, jak je pro nás pro všechny důležitý?
Ekonomiská Puff ^^

Jak to může dopadnout, když si nedáte pozor

1. srpna 2011 v 18:44 | Pufflie |  "tajný" deník
Je to tak od přírody dáno, že jsem prostě nešika. Nikdy mi nešly žádné ruční práce a párkrát se mi něco skvěle povedlo rozbít. Ale že bych "rozbila" sama sebe se mi nikdy dřív nestalo. Jak to vlastně začalo? Začněme informací, že můj táta má hotel a já k němu jela na prázdniny.