Březen 2012

Jaká nejsem?

30. března 2012 v 19:00 | Pufflie |  PISATELKA

Jaká nejsem

Bylo by snadné napsat charakteristiku na téma "Jaká jsem". Proč jí ale celou neotočit? Mám mnohem více nedostatků, než věcí, ve kterých vynikám. Jsem bláznivá, upovídaná, ráda středem pozornosti. A jaká nejsem?

Pokud jde o vzhled, nejsem ani příliš ošklivá, ani nějaká miss krásy. Nemám dokonalou postavu a nejradši bych jí vyměnila, ale stejně se mi pár lidí přiznává, že mi jí závidí. Nemám moc velké oči ani rovné zuby. Nemám však ani veliký nos či špičaté uši. Mé vlasy nevypadají jako ty z reklam. Nemají všude stejnou barvu, nejsou často stříhané, nemůžu tvrdit, že se mi netřepí konečky a že se mi vlasy často nemastí. Nemohu však ani říct, že nevypadají zdravě, že se lámou, vypadávají a že je nemám ráda. Nechodím oblékaná podle nejnovější módy, ale to co nosím, se mi prostě líbí. Nestěžuji si.

Když pak jde o vnitřek, je to mnohem horší. Nejsem nějak extra vstřícná, příliš milá nebo klidná. Kdybych tvrdila, že se ve mne neskrývá cholerik, a urážlivá, občas drzá a všem lezoucí na nervy holka, lhala bych. Vztah k práci? Nulový. Nedokážu být šikovná, pracovitá či nějak aktivní. Naopak každý dobře ví, jaký umím být nemotorný lenoch, co vše odflákne. Pracovitá nejsem zkrátka vůbec.

V mé hlavě se bohužel neskrývá mozek Einsteina, ale úplně hloupá nejsem. Zatímco ostatní září samými nápady, já neumím být tak originální, jak bych chtěla. Zatím co se v každém skrývá nějaký talent, já neumím vůbec malovat a má výtvarná díla se dají přirovnat maximálně k žákům páté třídy. Nebyla jsem obdařena hudebním sluchem a to se poznamenalo na mém falešném zpěvu a něčem, co ani vzdáleně nepřipomíná tanec. Pár lidí tvrdí, že umím psát. Já však dobře vím, že ze mě žádný spisovatel nikdy nebude. Neříkám, že by mě psaní nebavilo, jen vím, že nejsem moc kreativní.

Někdy je celkem zajímavé, sepsat si všechny své nedostatky. Nechci, aby to vypadalo, že jsem nějaká zamindrákovaná puberťačka. Samozřejmě se najde i malinká část věcí, které mi celkem jdou, ale toto nebylo na téma "Jaká jsem" ale "Jaká nejsem".

Já, slečna ukecaná

28. března 2012 v 16:19 | Pufflie |  PISATELKA
Jednou jsme dostali ve škole jako téma na úvahu "jaká jsem". O rok později to jáž bylo "jaká nejsem" což bylo dosti složité. No, jelikož vám sem chci dát tu na téma JAKÁ NEJSEM, dám sem nejdříve pro srovnání tu rok starou...tu o mně...¨
Poslední slovy chci ještě říct, aby jste to opravdu brali s nadhledem...je to prostě rok staré! :D

FOTODENÍK: 3.3.2012-Masopust :)

6. března 2012 v 20:59 | Pufflie |  FOTOGRAFKA
V sobotu 3.3. se u nás pořádal každoroční msopustní průvod. Byla jsem rozhodnutá, že nejdu. Byla jsem bez masky, bez nálady...A pak kámoška přišla s tim, že pro mě masku má, jen si musím dokoupit paruku. No a na večer na zábavu to chce zas jinou masku. Začněme pátkem-nákupy.
Pobíhaly jsme po městě a sháněly paruky na šaška a věci na kovbojky. U Vietnamců jsme narazily na spoustu paruk, kovbojskej klobouk, náramky, pistole... Jak říkám "Šón má všecko". Musela jsem si jít ale vybrat peníze do banky...No a potkala jsem známou a ta klobouk má a prý mi ho půjčí. Bezva, ušetřila jsem stovku :D (Vlastně ne-koupila jsme si za ní náramky :D :D) a hlavně mi ujel bus... :D
Vše dobře dopadlo, domů jsem se dostala a v sobotu dopoledne jsem mohla vyrazit...

Roláž - Strom

2. března 2012 v 23:32 | Pufflie |  Referáty, projekty...
Táákže, jeden z těch mejch výtvorů z výtvarky. Než ale přistoupím k samotné jeho prezentaci, vysvětlím trošičku pojem roláž. Určitě je tu spoustu čtenářů, co o ní třeba ještě neslyšeli.

ROLÁŽ je vlastně taková "koláž" kde jsou např. dvě nebo více fotek rozstříhány na proužky a poté střídavě nalepeny. U některých obrazů, zvláště u těch, které jsou dělány graficky v počítači je výsledek kolikrát opravdu zajímavý...

Moje roláž je však trošičku a něčem jiném. Nespojuji zde fotky, ale dva obrázky. Resp. jeden obrázek a poté mnou namalované pozadí...

No a kdo má odvahu na moje kecy a obrázek, nechť čte dál ;)