Duben 2012

FOTODENÍK: Přestupný rok je nááááš :)

15. dubna 2012 v 19:39 | Pufflie |  FOTOGRAFKA
V tolika článcích se nadává... jak jsou velikonoce hnus, jak je nikdo nemá rád... Ale je to krucinál snad tradice ne? A kdo nechce, nechť ji neslaví :)

Ráda bych vám tu lekce společně s fotkama povyprávěla o našem lehce jiném pondělí a také o "Políkenském prostřeno" :)

Milada Horáková (Referát-Ich forma)

9. dubna 2012 v 19:39 | Pufflie |  Referáty, projekty...
Toto je můj referát na dějepis :) Je psán v Ich formě.
Co na něj říkáte? ... Myslíte, že je dobrý a můžu ho přečíst před třítou? :D
Najdete jej v celém článku.

Ztracené JÁ

2. dubna 2012 v 9:09 | Pufflie |  PISATELKA
Občas mne tak nějak napadá otázka, kdo vlastně jsem. Ano, ano, to že jsem holka, jmenuji se Veronika, ví každý, kdo mě zná. Já sí spíš lámu hlavu s tím, proč tu vlastně jsem a co přesně jsem zač.
Jsem třeba budoucí držitel Nobelovy ceny, objevitel léku proti rakovině, slavná režisérka Hollywood filmů, nebo dokonce jejich hlavní hvězda? Nebo jen obyčejný člověk jako každý jiný, který se probíjí vým životem až do jeho konce? Věřím, že každý má na světě někjaké místo. Věřřím, že nikdo na svtě není zbytečně. S jakým cílem tu však jsem já?
Mohu o sobě mluvit jako o velké idealistce a to zřejmě niní uplně nejlepší. Všem je přeci jasné, že nikdy nezskám Nobelovu cenu a ani neuvidím své jméno na chodníku slávy. Je to sice fajn, takto si zazoufat, ale věřit tomu? To bych asi radši neměla.
Každý má na mě i na mou budoucnost jiný názor. Moje mamka si myslí, že by ze mě mohla být dobrá rávnička ne-li soudkyně. Je to vlastně její přání, abych se advokátkou, státní zástupkyní nebo soudkyní stala. Taťka mě zas vidí jako velkou podnikatelku v hostinské činnosti. Ten se jako vedoucí hotelu nezapře :D. Oba rodiče mají účňák, ale mě by snad vez vejšky vydědili :D :D. A babička? Ta tvrdí, že se ze mne stane možná tak prodavačka s maturitou. A co chci já, to asi nikoho nezajímá.
Proč taky, vždyť to tak nějak zatím netuším ani já. Líbilo by se mi dělat u divadla. Být nápověda, režisérka, technička nebo herečka. DAMA je mým nevětším snem. Herecký talent prý mám, ale bez umění hrát na hudební nástroj mne tam nevezmou. Také bych celkem brala být sisovatelkou, novinářkou, reportérkou nebo moderátorkou. Co třeb a korespondentka? To by taky nebylo špatné :)
Ale mé největší přání zní - Udělat něco, díky čemuž si mě lidstvo bude pamatovat. Stačilo by třeba něco vynalézt, vymyslet, napsat, zahrát, zazpívat, vyfotit...něco naprosto jedinečného. Něco, co mě odpoutá od stereotypu a něco, díky čemuž bych byla originální. Jistě, každý člověk je svým způsobem originál, ale kolik jich je známých?
Sice tu nemluvím o ničem jiném, než o budoucnosti a mých snech, le moje "já" se o to prostě zajímá. Stále jsem však na nic nepřišla. Dříve jsem měla ve všem jasno, vše parádně nalinkované. Teď si ale nevím rady. Jako by se mé "já" někam vytratilo...
Kdo vlastně jsem? Nejspíš byhc to měla vědět nejlépe já sama, ale já to prostě nevím. Nechť si každý o mě myslí své. Ať si každý udělá svůj vlastní obrázek, vlastní představu. A já? Já jdu hledat to svoje ztracené já :-)

__________________________

DALŠÍ ČLÁNKY NA TÉMA JÁ: