Prosinec 2012

Zasněženými ulicemi

15. prosince 2012 v 10:59 | Pufflie |  PISATELKA
Na pondělní cestě do školy mě napadlo takové líčeni. Zimní líčení. Totiž... nerozumějte tomu, jakožto malování si obličeje na xicht. To ne. Já mám na mysli líčení, jako slohový útvar. Je to takové kratičké, ale snad to nevadí :) Jaký je Váš ctěný názor? :)

ZASNĚŽENÝMI ULICEMI
Slunko ještě dřímá a já kráčím do školy. Odcházím z náměstí, které je osvětlováno světýlky z krásného a velkého vánočního stromu. Nejdříve jsem se divila, proč stojí jinde, než každý jiný, ale teď už vím, že jeho postavení je správné. Na jeho původním místě teď totiž stojí nádherné hnědé chaloupky vonící dřevem. I na nich i mává vánoční osvětlení, jako by mělo radost, že mě zde v tuto dobu vidí a mohou mi ukázat svojí krásu. Mám ale malinko na spěch, tak pokračuji dál Panskou ulicí a loučící se strom i náměstí nechávám za sebou. V uličce nenajdete v tuto chvíli jediného človíčka. Slyším, jak mi pod botami příjemně praská snížek, měkký a nadýchaný jako peřinka. Vnímám to příjemné pološero, které probourává jen hrstka zlatě svítících ozdob nejrůznějších tvarů. Pomalu se už blížím k druhému náměstíčku, které mě už z dáli vítá velkou ozdobou na kašně. Opouštím tedy ulici a nechávám se vést touhou po tom, být u té oranžovožluté svítící královny náměstí. Sníh už praská méně, ale stále ten běloučký prášek kolem sebe vnímám. Najednou mi jemně kolem obličeje proletí příjemný vánek. Za chviličku se ke mě vrátí, aby si mohl přičichnout k mým vlasům. Najednou se ocitám v další ulici, která má za úkol mě oslnit svou namodralou září. Na tváři se mi vykouzlil úsměv. Na chviličku zavírám svá víčka a nadechuji se chladného vzduchu. Při otevření očí zjišťuji, že mi na ruku pomaličku a lehce dopadá sněhová vločka. Svými ladnými pohyby mi připomíná vílu. Moje rty se zvednou do širokého úsměvu.

Rozhovor s Koff: "Nápady na články vymýšlím ve vaně"

12. prosince 2012 v 20:09 | Pufflie |  Rozhovory
Přináším druhý rozhovor z projektu PTÁM SE. Ten první byl s Infinity, koho to zajímá, nechť ho čte. Dnes přináším rozhovor s Koff z blogu Coffol.blog.cz

Než přejdeme k samotnému rozhovoru, chci vás na něco upozornit! Víte, když mi píšete, že chcete, abych s vámi udělala rozhovor, musí to mít nějakou formu. Ne, to, že mi napíšete na mail "Uděláš se mnou rozhovor" a nic k tomu. Jak mám pak vědět, jestli ten rozhovor s vámi dělat chci, když ani nevím, kdo jste a jaký máte blog! A když napíšu, ať se patřičně přihlásíte, podle návodu TADY, a pak přijde mi něco ve smyslu "Evžénie, nejaka-adresa-jupijou.blog.cz, 13 let, online." tak opravdu nemůžete čekat, že se do rozhovoru s vámi nějak pohrnu! když už něco chcete, mělo by to mít alespoň trošku formu. Co takhle pozdravit a na konci se rozloučit? Co třeba napsat PROSÍM? Nezapomínejte, že tím rozhovorem dělám především službu já vám. A pokud někdo není schopen se vyjadřovat normálně ve větách a už vůbec nezná nic, jako slušnost, tak pak nemůže čekat, že budu ochotná s ním dělat rozhovor a tím i jakousi reklamu na tomto blogu. Mohu říct, že nejlépe ze všeho si zatím o rozhovor napsali jen dvě blogerky ze čtyř.

Pokud jste si vyslechli mé menší rozzlobení, můžete číst dál, no a nebo se třeba přihlásit. A pokud možno, tak slušně.
"Tajná identita Koff"

Rozhovor s Infinity: "O členství v AK sním od té doby, co vím, že existuje"

8. prosince 2012 v 13:19 | Pufflie |  Rozhovory
Omlouvám se, mělo to tu být včera, ale měla jsem problémy se zveřejněním a pak se mi půlka textu prostě odmazala... :/

Tak přináším první rozhovor a to s celkem známou blogerkou Infinity, která sídlí na adrese Moje-iluze.blog.cz. Infinity je velmi milá středoškolačka z Prahy, které své myšlenky, názory a různé útržky ze svého života sepisuje na blog. Provádí i rozhovory a nedávno vyzpovídala i mě. Pokud se vám tedy chce, přečtěte si i rozhovor se mnou na jejím bogu.

A teď už k samotnému rozhovoru. Ten probíhal přes ICQ a to prosím pěkně dva dny :D Vážně se sní prostě dobře kecá a já pak musela přemýšlet, co mám a nemám zveřejnit :D Konečný výsledek rozhovoru naleznete níže v celém článku. A pokud i vy chcete, abych s vámi udělala rozhovor, nebo byste rádi vyzpovídali mě, tak čtěte článek PTÁM SE.

Ptám se (a někdy i odpovídám)

4. prosince 2012 v 14:49 | Pufflie |  Rozhovory

ROZHOVORY S VÁMI

Chcete, abych s vámi udělala rozhovor? Tak si o něj napište :) Neříkám, že zpovídám všechny, to rozhodně ne. Pokud bude žádostí více, tak si budu vybírat :) Pokusím se ale vyzpovídat co nejvíce z vás.