Rozhovor - Date tree

5. března 2014 v 15:28 | Pufflie |  Rozhovory
Ahoj :) Dnešním vyzpovídaných je Date tree, která sídlí na blogu dates-with-butter.blog.cz.


Ahoj. Tak pro tebe mám takovou první záludnou otázečku. Charakterizuj prosím pěti slovy tvůj blog a poté pěti slovy sama sebe :)
Ahoj :) Popsat blog není tak těžké, nejvíc ho vystihují slova - Můj literární útěk od reality - ale sebe nepopisuji zrovna ráda. Řekněme - Ta bez nohou na zemi.

Skvělá práce. Za odměnu to teď může jakkoliv rozvést a třeba i vysvětlit, proč jsi volila zrovna tato slova :)
Děkuju :)
Jsem jedináček a už od mala jsme žila v takovém "svém světě". Neměla jsem si pořádně ani s kým povídat - rodiče stále v práci a babička se většinou nezastavila. Teď, když se stále obklopuji nějakými lidmi nebo se učím je pro mě blog jediným útěkem od reality.. asi Vám nemusím popisovat ten uvolňující pocit. Občas se mi ale stane (to asi téměř každému), že přemýšlím nad hloupostmi a cítím, že nestojím nohama úplně pevně na zemi - spíš si tak někde lítám v oblacích. :)

Takže jsi vlastně takový snílek… Jaký je tvůj největší sen?
Přesně tak. Sen? Těch je mnoho - zahrát si v muzikálu, vydat knížku, mít úspěšný blog... ale opravdu největším je mít fungující rodinu, krásné zdravé děti a dělat v životě to, co mě baví. To je podle mě klíčem ke štěstí.

Zaujal mě tvůj sen týkající se muzikálů. Baví tě zpívat? A věnuješ se nějak více zpěvu?
Zpívat, tančit, hrát... muzikál je tedy nejlepší kombinace všech těchto aktivit. Teprv druhým rokem zpívám pod vedením paní učitelky Petry Jirovské, kterou jsem měla na hudební výchovu na základní škole, která zároveň působí v hudební škole, kam každý týden dochází. Má vystudovanou konzervatoř a je celkově naprosto úžasná. Jsem s ní maximálně spokojená! :)

To je fajn :) A co další koníčky?
Od malička jsem vedená k tanci, takže po vyzkoušení různých stylů jsem skončila u stepu a po tanečních jsem pokračovala dál, takže spíš rekreačně se věnuji latinskoamerickým tancům. Nejsem jeden z těch lidí, kteří dřou, aby byli první, ale baví mě to. Navíc nemám moc spolehlivého tanečního partnera, takže to je možná důvod, proč jsem v tomto směru ztratila všechny ambice.
Jinak samozřejmě mým velkým koníčkem je psaní - jinak bych neměla blog a netrávila tím tolik času.
A pak párkrát do týdne sporty, jako je běhání, posilování, kolektivní hry..
Když to tak čtu, nechápu, kde na všechno beru čas :-D

Program máš tedy nabitý hodně. Jde to všechno nějakým způsobem skloubit i se školou?
Velmi těžko, ale jde, jen je to na úkor známek. Jsem na gymplu a ještě máme učitele, že když se o dva roky starší sestřenice, chodící na tutéž školu podívala v prváku na náš rozvrh, popřála mi hodně štěstí, abych se vůbec dostala k maturitě. Nechystám se na vysokou, kde by koukali na známky, nebo by mě to nějakým způsobem zvýhodňovalo u přijímaček, takže nemám ani moc motivaci. Snažím se být bez čtyřek, ale ne vždy se to povede. I tak je pro mě prioritou dělat to, co mě baví a být spokojená. :)

A na kterou vejšku bys chtěla? :)
Už od školky mě drží být učitelkou, jen po nějakém pátku na střední jsem se přetransformovala z prvního stupně o něco výš. V prváku se mi líbila psychologie, ale jsou tam strašně těžké přijímačky a nemám tolik času, abych přečetla všechny odborné knížky. Takže tu jsem změnila za žurnalistiku, ráda bych na VOŠP (Vyšší odborná škola publicistiky). Sice je placená, ale jsem připravená si na to vydělat. Podle prospektů to vypadá, že nejde, aby to člověka nebavilo. Tak kdybyste někdo měl nějaké reference o škole nebo radu, co se třeba objevuje v testech, dejte prosím vědět.

Pojďme se na chvíli pověnovat blogu. Jak dlouho už bloguješ? :)
První blog jsem si založila v šesté třídě, takže to už bude nějakých sedm let. Jsem jedna z těch, co měla miliony blogů a žádný nedotáhla do konce. Teď jsem se do toho ale vrhla nohama napřed a nehodlám se blogu pustit. Poznala jsem nové, moc fajn lidi a baví mě to.

Jaké je tvé největší přání co se týče tvého blogu?
Ráda bych, aby na něj chodili lidé, které bude zajímat to, co tam píšu a ne jen kvůli tomu, že někde viděli můj komentář, tak napíšou "pěkný blog" nebo teď u článku jedna slečna napsala "gratuluji k vysvědčení" přitom jsem v článku psala, že se s ním nechci chlubit, že není čím. Také bych chtěla, aby se ke mně čtenáři rádi vraceli a měla na něj stále čas.

Plánuješ na blog v nejbližší době něco nového?
Dovedla jsem blog do podoby, se kterou jsem jakš takš spokojená, takže radikální změny neplánuji, i když vím, že je stále co zlepšovat. Ale čtenáři se mohou těšit na 30ti denní výzvu, kde půjde o literární tvorbu. Našla jsem ji na jednom blogu a moc mě zaujala. Navíc, to je něco přesně pro mě.

Řekla bys nám ve zkratce, o co v té výzvě půjde a čím tě tak zaujala? :)
Mám v rozepsaných dvě a obě bych ráda v budoucnu podnikla. Začnu ale tou lehčí, ve které jsou různé druhy úkolů, jako napsat dílko na určitý žánr, začínat danými slovy nebo popsat situaci. Tenhle týden plánuji vydat úvodní článek a poté už se vrhnu na jednotlivé body. A druhá výzva je 'jen' 20ti denní, ale pro mě mnohem těžší. Jedná se totiž o témata literárních velikánů. Na každý den připadá jedno dílo, například 1. den je od Shakespeara Kupec Benátský. Jsem sama zvědavá, co na to vyplodím, některé jsem ani nečetla, ale možná tím líp mi to půjde a nebudu tak vůbec zasahovat, či navazovat na knihu. Rozhodně ale nebudu psát jedno po druhém, jak je to v seznamu, protože ne vždy je inspirace a raději si některé nechám déle projít hlavou a doplním později, než aby to bylo na úkor kvality.

Vzhledem k této výzvě se i zdá, že ráda čteš, je to tak? Jaké knížky máš nejraději? Doporučila bys nějakou?
Moc ráda. I je faktem, že kdo čte, rozšiřuje se mu slovní zásoba a dělá méně pravopisných chyb. Já čtu tak nějak co je po ruce, nevadí mi vyzkoušet něco nového. Poslední dobou dávám hodně na rady ostatních blogerek nebo čtu povinnou literaturu. Například teď mám rozečtenou Zlodějku knih, která mě moc baví, je to napsané strašně zvláštně, originálně.. to mám ráda. Ale kdo chce, může kouknout ke mně na blog, kde píšu na přečtené knížky recenze.

Děkuji ti, to je vše :) Chceš něco vzkázat čtenářům?
Taky děkuji :) Asi jen to, že je ráda uvítám na svém blogu i s konstruktivní kritikou, protože jen tak se mohu zlepšovat :)SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Chcete rozhovor? Přihlaste se! :) Ehm, mám těch zájemců celkem moc, takže kdo se přihlásí, tak si počká... :D
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 y0ung y0ung | Web | 5. března 2014 v 15:38 | Reagovat

Ahoj! Mám pomerne nový blog s kamarátkou a snažím sa ho rozbehnúť, bola by som moc rada keby si si ho pozrela, ak máš nejaké nápady alebo otázky tak komentár nás poteší :))
btw krásny blog máš!

2 Joina Joina | Web | 5. března 2014 v 15:55 | Reagovat

To je skvělý rozhovor :) Ty otázky jsou tak prokmyslené.
Blogerka má pěkné sny :)

3 Vendy Vendy | Web | 9. března 2014 v 15:03 | Reagovat

To byl parádní rozhovor, nejen dobré otázky, ale i dobré odpovědi. Date-tree jsem objevila před nějakým týdnem a má vážně dobrý blog, ve svých článcích zamyšlení, nad kterým se dá zamyslet, a hlavně, reagovat. Také dobře píše, chytlavě, nejen úvahy, ale i povídky, nedávno jsem jednu četla. Doufám, že tento blog zůstane hezky dlouho tím samým blogem a nebude časem zrušen nebo přestěhován... :-)

4 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 31. března 2014 v 19:57 | Reagovat

Děkuji za vaše komentáře :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama