Červen 2014

SIMÍKOVÁNÍ

15. června 2014 v 19:36 | Pufflie |  SIMÍKOVÁNÍ

Článek aktualizován: 27. 12.


Vítám vás v rubrice Simíkování. Tato rubrika má několik podrubrik.

THE SIMS 4 - FOTKY ZE HRY

THE SIMS 2 - KOMIKSOVÉ PŘÍBĚHY


V tomto článku dále naleznete různé novinky, detailnější informace či přímo odkazy na jednotlivé díly.


Aktuální díly z The sims 2:

Již od 1. ledna 2016 se můžete těšit na jednotlivé díly o Julii Chrobákové. A kdo další vás zajímá? Další postavy můžete zvolit v článku: Tak co s těmi Simíky?

Mapka fotek z The sims 4:

rozpracováno

Různé informace:

Informace o nových dílech
Jelikož kromě stálých čtenářů mi ke komiksům píší i noví lidé a spoustu z nich psalo, že se těší na nový díl, dostala jsem nápad. Zavedu něco, jako "odběr komiksu". Ne každý má bloglovin a někoho u mě zajímá třeba jen komiks. Zájemce bych tedy mohla informovat o nových dílech prostřednictvím mailu. Pokud tedy někdo z vás chce, aby mu chodila informace a novém dílu, nechť mi zanechá v komentáři mail :)

O hře
The sims 2 je pokračováním hry The sims, která byla pravděpodobně jedna z prvních simulačních her. Zjednodušeně a rychle řečeno, máte několik postaviček bydlící v domku, ty mají určité potřeby, vztahy s ostatními a tak dále. Ke hře The sims 2 existuje mnoho dodatků a kolekcí, díky kterým můžete například cestovat, pořizovat domácí mazlíčky, žít v paneláku, chodit na vysokou školu a podobně. Na dvojku navazuje The sims 3, která má další propracované funkce a je graficky vyvinutější. No a na konec je tu The sims 4, která právě přichází na trh.

Sims a já
S touto hrou jsem se seznámila přibližně v sedmi letech. Co se týče samotného hraní, The sims (jedničku) jsem hrála, tuším, v deseti letech. Mezi lety 2008 a 2011 jsem získala základní hru The sims 2 a většinu jejích dodatků. Vždycky jsem chtěla k Vánocům a k narozeninám jeden dodatek od rodičů a jeden od babiček. Nakonec jsem nasbírala téměř všechny dodatky a jednu kolekci. Poslední dva chybějící dodatky jsem dostala v roce 2013 od mého kluka. Mezi lety 2009 a 2012 jsem působila na tehdy velmi navštěvovaném blogu sim-sims.blog.cz, kde jsem psávala komiksy. Nedávno jsem se k tomuto "trendu" vrátila a rozhodla se nafotit menší simíkovské příběhy pro tento blog.

Psaní příběhu
Nemám danou žádnou přímou osnovu či něco podobného. Prostě hraju, fotím... A přiznávám, že ne vždy to všechno dává smysl, kdybyste to převedli do reálného života. To vám říkám pro případ, kdybyste třeba řešili např. něco v tom smyslu, že nelze být těhotná týden a pak hned porodit či to je přeci divné, že ta puberťačka zestárla o tři roky, ale vypadá pořád stejně a tak podobně… Říkám vám na rovinu, že ačkoliv je to hra s virtuálním životem, tak zde nejsou nějaké komplikace (přejetí autem, zabavení domova, přepadení, znásilnění, neposlušnost dětí, vážné nemoci...) a vše se dá snadno vyřešit (ať už neuložením hry či cheatama na peníze apod.), takže prosím neočekávejte nějaká psychologická témata a tak dále...

Květen

4. června 2014 v 17:49 | Pufflie |  "tajný" deník
Ano, ano, už ani tento deníčkový "seriál" nejsem schopna udělat včas.
Snad mne ale omlouvá to, v jaké pozici se nyní nacházím. Květen pro mě nebyl úplně jednoduchým měsícem. Říká se, že květen je čas lásky. Je jaro, začíná být krásně. A vzpomeňme na lásku v Máji od Máchy. No jo, ale vše není takové, jaké se to zdá být. Do půlky května pořád jen lilo, ptáčky uslyšíte zpívat jen stěží. A Máj? Všichni mrtvý.
A jak tak není vše na první pohled takové, jak se zdá, tak ani můj vztah nebyl tak dokonalý, jak si někteří moji známí mysleli. A tak se mnoho lidí podivovalo, že jsem ten vztah prostě ukončila.