Ehm, opožděný červen...

30. července 2014 v 16:29 | Pufflie |  "tajný" deník
Ahojky, ahojky, zdravím vás z práce. Dnes je ošklivo, tudíž nemám tak moc práce a můžu vám konečně napsat. Když jsem si myslela, že skončí školní rok a budu mít mraky času, mýlila jsem se. Nejdříve nervy s autoškolou, pak práce, práce, práce a zase práce. A když jsem náhodou měla čas, tak jsem pařila Metina… Hanba mi! Teď se vám tedy ozývám s vyprávěním z června. Červenec a srpen poté spojím do jednoho článku, který vyjde na začátku září. O prázdninách totiž těch zajímavých událostí moc nebylo… :D Jdu si tedy vzít do ruky diář a pěkně vám popsat, co se v červnu stalo…


Červen, znáte to. Dohánění známek všemi možnými způsoby. Já známky dohánět nemusela, u mě stačilo, když si je udržím. Což je mnohdy těžší než samotné dohánění. Když totiž máte něco nerozhodně, snažíte se mnohem víc, je tam mnohem větší motivace. Ale když ty známky dobré máte, už se nesnažíte tak moc, a zkazit si je, pak není zas až tak těžké… Nakonec jsem se musela vyhnout dvěma písemkám, abych to v klidu zvládla. :D

V pátek 6. 7. jsme si naplánovali sraz se spolužáky ze základky. Musím říct, že to byl moc příjemně strávený večer. Dozvěděla jsem se něco o studiu bývalých spolužáků, o jejích láskách a zklamáních a tak dále a tak dále. Dokonce jsem se ale i dozvěděla, že několik mých spolužaček čte můj blog, respektive tyto deníčkové články. Tímto je tedy s radostí zdravím a doufám, že tu nenajdou moc hrubek. :D

Od desátého do třináctého června jsme byli s gymplem na exkurzi v Ostravě. Hradila to v rámci projektu OPVK Evropská unie. Cesta dlouhá, exkurze některé zajímavé, jiné nudné, překvapivě dost dobrý hotel. No vážně, takový luxus zadarmo? Proč ne! :) Dost blbý ale bylo vyplňování různých formulářů pro onu EU.

Naše ostravácká "expedice" aneb Hádej, kdo je Pufflie. (P.S.: Nosím rovnátka a NEvylejzaj mi kozy. :D)

Dále se to táhlo samými divadly. 15. 6. soustředko, 16. 6. generálka a 17. 6. premiéra. K tomu jsem tomu šestnáctému ještě byla na rovnátkách, takže jsem to měla docela perné. Hráli jsme tedy v úterý sedmnáctého nejprve asi 2x či 3x pro třídy z gymplu, pak jsem pádila do ZUŠ, neboť jsme měli generálku s jiným divadlem, pak zpět na gymplu, neboť se večer hrálo pro veřejnost. Ve středu jsem zase dopoledne hrála a k tomu řešila dopisování písemky, neboť naše profesorka nemohla zkrátka zkousnout ten dramaťák. A ještě vyhrožovala, že mě neklasifikuje a nepustí do třeťáku. Zrovna mě - s takřka nulovou absencí ze ZSV, samými jedničkami z onoho předmětu a jednou jedinou nedopsanou písemkou, která by mi stejně asi průměr nezměnila. No, co se dá dělat, lidi jsou různí.

Zachyceno z premiéry. Opět "Hádej, kdo jsem" a zase tu máme péesko - PS: Nejsem kluk. :P

Z výsledku jednotlivých vystoupení jsem byla opravdu nadšená. Dost lidí mi řekla, že jsem dobře pohybově nadaná, což jsem hodně překvapilo. To překvapení však bylo velmi příjemné. Myslím si, že to bylo bez kiksů a dost se to povedlo. Pak jsme to šli oslavit do našeho oblíbeného DADA clubu :)

Tak a co teď? Teď mě poznáte, když jsem se otočila zády? :D Mimochodem... Kdo bude tak dobrej a uhodne, o kterou antickou tragédii od Sofokla se jedná? (P.S.: Zas až tak moc jich nenapsal.)

Ve čtvrtek 19. 6. jsem jela na exkurzi do ČNB. Naše třída tam jela 17. 6., ale to jsem měla to divadlo, takže jsem jela o dva dny později s třeťáky. Musím říct, že jejich třída, totiž 7. A, je plná moc sympatických lidí. Současně s omluvou pro svou třídu musím říct, že bych je klidně za naši třídu vyměnila. :D Mile mne mezi sebe vzali, dokonce jsme společně hráli i docela inteligentní hru, ve které šlo hlavně o postřeh, chytrost i vědomosti. Jo a ta ČNB taky byla docela zajímavá. :D
Ten den jsem si taky v Praze koupila nový mobil - Sony Xperia L. Má určité chybky, co mi dost vadí, ale tak nějak postačí. :)

Druhý den - v pátek jsme psali závěrečnou písemku z matematiky. Byl to vážně skvělej pocit, když jsem jí mohla napsat jakkoliv a známku by mi to nezměnila. Kdybych dostala jedničku, tak bych měla průměr asi 1,6 a kdyby pětku, byl by průměr asi 2,4 či nějak podobně. Každopádně tak jako tak, bych měla na vysvědčení dvojku. No a to byla poslední písemka tohoto školního roku, neboť ještě ten den se museli známky uzavřít.

Pak už to bylo vše na pohodu. V pondělí 23. 6. se snad ani moc neučilo, když už, tak minimálně. V úterý bylo ono dlouho očekávané vystoupení se ZUŠ a naším Věčným tématem od Shakespeara. Tentokrát se jednalo již o derniéru. Moc lidí nepřišlo, ale užili jsme si to a dali do toho vše. J Ve středu nás pak čekala ještě jedna jednodenní (příšerná!) exkurze do bioplynové stanice (smrad, smrad, smrad!), kde pracovníci stejně mleli páté přes deváté, takže jsme se pořádně nic nedozvěděli.

Shakespeare... A kdopak ví, jak se jmenovala královna, co se do osla zamilovala? :)

26. června jsem dovršila dospělosti. A zároveň se ten den dávalo vysvědčení, takže jsem měla celkem pěkný dáreček - samé jedničky a jedna dvojka z matiky. Po škole jsme si s kamarádkami sedli do kavárny a já si dala svůj první legální alkoholický koktejl. A zrovna nechtěli občanku. Poté jsem šla do optiky na čočky. Vyšetřili mě a dali mi termín za týden, kdy si je mám dojít vyzvednout. Odpoledne jsem pak jela na Landštejn, kde se konala má narozeninová oslava. Ta byla dle mého názoru až přehnaně luxusní. Krevety, humr, maso ze svíčkové, velký bochník sýra, pravé šampaňské z Francie… Bylo toho zbytečně moc (a např. toho humra stejně nikdo nejedl). Nemám takové akce ráda, je z nich cítit povrchnost. Ale tak, co se říká… Darovanému koni na zuby nehleď. Mrzí mě, že teď možná zním celkem nevděčně, ale stejně si myslím, že je zbytečné, aby takto můj otec utrácel za zbytečnosti, i když jsou pro mě. :)


V sobotu 28. června jsme s dramaťáky udělali pěknou akcičku na ZUŠce. Naše učitelka odchází do důchodu, takže jsme sehnali katalogové listy, zjistili jsme, kdo se kdy u ní učil a všechny ty lidi pozvali. V zušce jsme potom udělali různá stanoviště s výseky jednotlivých představení, které kdy tato učitelka zpracovala. Byli jsme domluveni s ředitelem ZUŠ, který nám velmi pomohl, a dále s manželem paní učitelky, který měl za úkol ji k ZUŠ dovézt. Ona samozřejmě nic netušila. Bylo to krásné, dojemné, milé… Zkrátka krásné zakončení její kariéry. No a taky pěkné zakončení měsíce června :)Nevíš, kam dál? :)


Pokud vás článek zaujal, budu ráda, když jej okomentujete. Reklama pod tímto článkem je vložena přímo hostingem blog.cz. Vidíte-li ji pod tímto nápisem a nechcete to tak, pořiďte si AdBlock.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vanimaré Vanimaré | Web | 30. července 2014 v 16:54 | Reagovat

Gratuluji k plnoletosti. :)

2 Skills of Art Skills of Art | Web | 30. července 2014 v 17:39 | Reagovat

Na to, že takhle souvislé (a poměrně dlouhé) články moc nečtu, tak tvá slova se čtou hrozně hezky :) Myslím, že to byl moc hezký měsíc.. Přeji vše nejlepší do života dospělce :-))

3 MooX MooX | Web | 31. července 2014 v 10:40 | Reagovat

I já se přidávám ke gratulaci. :)

4 Joina Joina | Web | 31. července 2014 v 13:21 | Reagovat

Ahoj děkuji za komentáře, ale říci jestli je to dobrá hra, to bys musela posoudit až by sis jí zahrála, jelikož nemám placenou verzi, tak spoustu věcí nemohu dělat, ale docela mě to baví.
Koukám, že jsis užila červen tak jako ostatní. Dostala jsi moc pěkné vysvědčení :)

5 Em Zet Em Zet | Web | 31. července 2014 v 18:35 | Reagovat

Zážitky nabitý červen! :-)
Je fajn, že máte se spolužáky tak dobrý vztah. Já doufám, že už je nikdy neuvidím. Spolužáky ze všech škol, na kterých jsem kdy byla :D

6 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 1. srpna 2014 v 21:33 | Reagovat

[1]:[3]: Děkuji moc :)

[2]: Tak to mě moc těší, žes ho zvládla přečíst :)

[4]: Aha, aha... škoda, že nemám moc na hry čas :/

[5]: No, nevím jestli bych ten vztah definovala uplně jako dobrý :D Já mam pocit, že mezi ně vůbec nezapadám. To spíš spolužáci z dramaťáku, s těmi mám vztah přímo skvělý... Ale co se týče školy, tak fakt nic moc :D

7 Deny Deny | Web | 1. srpna 2014 v 22:03 | Reagovat

Taky gratuluji :)

8 Natty Natty | Web | 2. srpna 2014 v 5:56 | Reagovat

Moc gratuluji k narozeninám, i když už "to je dávno" :D  :D Moje nejmladší je 22.6. ;-) Jinak jsem nepoznala, která ze tří jsi ty, ale myslím, že nejdůležitější je, že tě to baví, že máš krásný koníček a užíváš si také nádherné prázdniny. Tak hodně krásných letních dnů a děkuji za návštěvu blogu. ;-) Pěkný den.

9 Vendy Vendy | Web | 2. srpna 2014 v 10:51 | Reagovat

Ta akce na Zušce musela být fantastická. Sehnat všechny ty lidi, uspořádat nějakou scénku, dopřát jí krásné rozloučení... skvělý nápad a myslím, že to bylo něco jedinečného.
Narozeniny... nojo. Asi to mělo být ve velkém stylu, a tobě by stačil spíš rodinný styl, takový ten příjemný, pohodový.
Na druhou stranu, kolikrát ještě ochutnáš takové meníčko?
A jaktože humra nikdo nejed? Myslím, že humr je moc dobrý :-D
Nevím, jestli jsem ti už přála, ale pro jistotu - všechno nejlepší k narozeninám!
A jestli jsem ti už přála, tak ti přeji nadvakráte. ;-)
Ten taneční soubor vypadá skvěle a myslím, že ti to pohybově jde. Sofokla ale neznám, musela bych gůglit. Antigona? ;-)  :-)

10 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 2. srpna 2014 v 12:02 | Reagovat

[7]: Díky :)

[8]: Jsem ta uprostřed s "hambatými" zády :D A děkuji za milý komentář :)

[9]: Bylo to moc fajn :) Byla překvapená moc, ale říkala, že nám na to nemůže ani nic říct, že cokoliv by řekla, tak by bylo špatně, neboť nedokáže slovy vyjádřit, jak se cítí :) Humra nikdo nejedl zřejmě proto, že si na něj asi netroufl... :D Děkuji ti za přání. Jsi ale těsně vedle. Nebyla to Antigona, ale Oidipus :) Což je vlastně jedno, protože ty hry spolu trošku souvisí (Antigona byla Oidipova příbuzná :D)

11 Vendy Vendy | Web | 2. srpna 2014 v 21:08 | Reagovat

[10]: :-D  :-D

12 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 25. srpna 2014 v 14:28 | Reagovat

Měla jsi docela napilno v červnu, já tou dobou končila prvák a narozeniny jsem oslavila také den před vysvědčením. Jsem přesně o rok mladší a z osmnáctky mám zatím takový mlhavý pocit. Jaké to je?
Gratuluju k vysvědčením i k povedeným představením, ty fotky jsou úžasné :-) možná se na tebe někdy zajdu podívat :D

13 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 17:28 | Reagovat

[12]: Nijaké. Občas si řeknu "Aha, vždyť já můžu do nonstopu. Aha, já si můžu vsadit!" a tak dále :D Ale jinak je to furt asi stejné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama