Červenec a srpen, sakra.

31. srpna 2014 v 22:57 | Pufflie |  "tajný" deník
A je to tu. Konec prázdnin. Ach ouvej. Nejhorší období za poslední dva měsíce. Musím říct, že červenec pro mě byl měsíc plný radostných zpráv a příjemných překvapení. Srpen zase byl pln lásky ale i práce.

3. června jsem byla na druhé fázi s čočkami. Naučili mě si je nandávat, pak mě poslali na čtvrt hodiny se projít, a když jsem se vrátila, naučili mě je sundávat. V té volné čtvrthodince jsem si konečně koupila Malého prince. :)


Hned v pátek 4. června byla večer v kulturním centru na tzv. Openparty. Nějaká nová firma si založila web, na kterém bude shromažďovat informace o různých akcích konaných všude po České republice. No a na den otevření udělali zkrátka takovou diskotéku. Pro prvních sto příchozích byl připraven Welcome drink. I já mezi ně patřila. Konečně po mě někdo chtěl občanku! Ale ten nápoj byl dost hnusnej. Vodka se semtexem a v tom gumoví medvídci. Hnus, jakože fakt. Jinak to probíhalo jednoduše - Hudba, lasery, svítící náramky, alkoholické kýble za nehorázný prachy… Ty jsem teda nepila. Chvilku tam byl i zátah, z čehož jsem měla radost, neboť mi už je těch osmnáct, že… Ale ani nešli dovnitř, nejspíš nikoho ani neodvezli. :D

V neděli 6. června jsme s rodinou jeli do Kamenice nad Lipou do Pohádkového království Fábula. Jeli jsme tam hlavně kvůli malý ségře, ale ta si to moc neužívala, protože se bála, malá. :D Prošli jsme si královstvím a pak zamířili do říše hlavolamů.


Pak to probíhalo tak nějak střídavě s prací a jízdami, které mi má instruktorka z autoškoly pořád odkládala, přesouvala, měnila… A nakonec, když jsem se rozhodla si tři jízdy připlatit a dohodla si i termín zkoušek, mi najednou zavolala a řekla "Zkoušky máš zítra!" To byl fakt pech. Strašně jsem se bála. Věděla jsem moc dobře, že jezdit moc neumím. Ale riskla jsem to. A voaláá, dala jsem to! Nechápu to. Toho komisaře by normálně měli zavřít, že mě nechal projít. :D Jela jsem sotva 15 minut a on pak jen "No, mohla by ta jízda být rychlejší, svižnější, plynulejší… Ale máte to."

No a pak už samá práce, práce, práce. Ta práce mě ze začátku bavila, ale pak to bylo horší a horší. Ke konci července jsem už tu práci nedělala příliš ráda. Měla jsem svůj zavedený systém, jak mi mají auta parkovat. Pak jednou přišel táta, který mi zároveň dělá šéfa, seřval mě a nakreslil mi, jak to mám správně stavět. Druhý den jsem jeho systém vyzkoušela a zjistila, že se mi tam tak vejde aut míň. Minimálně o 4 míň na prostředku. A mít o 4 parkovací místa méně je trošku problém. Obzvláště když je hezky a na tom parkovišti se vám vystřídá kolem 120 aut. Od té doby, když jsem měla už skoro plno, tak se mi začínal při každém novém přijíždějícím autu svírat žaludek stresem.

K radostnějším věcem - V sobotu 26. července (což je mimochodem přesně měsíc od mých narozenin) měla nejen svátek má sestra Anička, ale zároveň se narodila sestra Karolínka. 50 cm, 3316 g (koho to zajímá? :D) v 9:18 ráno. To zas bude veselo.


28. července jsem se trochu nudila a naučila se Cup song. Tak vám to třeba někdy ukážu na videu… :D Co se toho ještě týče, moc se mi líbil tento cover. Se zpěvem bych to bohužel nedala no. :D

V sobotu druhého srpna jsem po práci vyrazila k domovu, abych si užila s kámošema pouť - Porcinkuli, jež se u nás každoročně koná. Utratila jsem snad majlant. :D Druhý den ráno jsem měla volno, tak jsem šla na pouťové stánky a ještě na pár kolotočů. Vzala jsem s sebou naše, ségru i crazyWolfa. Jo, není těžké to uhodnout - Jsme opět spolu.
V pondělí jsem pak zase odjela k tátovi na Landštejn pracovat. V úterý 5. srpna mě společně se sourozenci vzal na výlet na Sněžku.

Teď mě tak napadá - Z těchto dvou odstavců, máte tak nějak přehled jak že to mám s rodiči a sourozenci? :D Možná akorát tak ti, kteří čtou moje deníčky pravidelně. No, asi to zkuste napsat do komentářů, kolik že mám sester, bratrů, s kým že žiji a tak. Jakmile zjistím, že to není dostatečně jasné, napíšu to do dalšího deníčku. :D :D

Od té doby jsem denně pracovala. Po práci na parkovišti jsem si dala pozdní oběd v restauraci a občas jim tam pomohla třeba s leštěním příborů či smýváním půllitrů, když nestíhali. V druhé půlce srpna jsem se pohádala s tátou, postěžovala jsem si mamce a ta se naštvala a odvezla si mě domů. Bylo to přehnané řešení, ale naštěstí jsme pak s tátou sedli, promluvili si a vyřešili to.

V posledním týdnu prázdnin jsem pak jela na dva dny do Litomyšle. Romantický výlet. Bohužel mi cestou v půli cesty přestalo jet auto a tak jsme museli volat pomoc, vrátit se a jet jiným. Takže jsme přijeli se čtyřhodinovým zpožděním a už nestihli vše, co jsme chtěli. Ale i tak to bylo krásné. Níže fotka s Béďou a Álou. :DNo a pak už se nám prázdniny tak nějak pomalu ukončily. Ještě jsem se s nimi stihla rozloučit na jedné námořniceké párty, která byla tak napůl mezi loučením se s prázdninami a vítáním nového školního roku.


Zítra se jde do školy. Tak vám tedy přeju hodně štěstí v nadcházejícím školním roce.

A co mě čeká v září?
  • Od čtvrtka začnu navštěvovat ochotníky.
  • Musím se do konce září naučit řídit, abych se i po odchodu mé drahé polovičky na vysokou měla jak dostávat do školy a na kroužky (protože busy mi prostě nejezdí…).
  • Pojedu na seznamovák prváků.
  • Pojedu v rámci jednoho projektu na 9 dní do Polska. ^^Nevíš, kam dál? :)


Pokud vás článek zaujal, budu ráda, když jej okomentujete. Reklama pod tímto článkem je vložena přímo hostingem blog.cz. Vidíte-li ji pod tímto nápisem a nechcete to tak, pořiďte si AdBlock.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Silynka Silynka | Web | 1. září 2014 v 16:54 | Reagovat

Skvělý reporst:) moc vám to tam sluší:))) ten progam na září ti závidím...

2 Infinity Infinity | Web | 1. září 2014 v 17:21 | Reagovat

Ty jsi měla ale akční prázdniny! :-)
Gratuluji k řidičáku, jsi šikulka. Brigáda musela být dost velký stres. Je ale dobře, že sis pak užila různé výlet, to musela být zábava. :)
Musím říct, že se do toho kolik máš sourozenců trochu zamotávám. Asi vás není málo. :D
A v září tě čekají samé zajímavé akce. :)

3 Vendy Vendy | Web | 17. září 2014 v 22:17 | Reagovat

To je krásný chaos, ze kterého jsem pořád zmatenější. Ale jedno vím jistě - máš zbrusu novou malou švícu! A je to moc pěkná princeznička. Jinak mám trochu zmatek, nemáš něco jako starší ségru? Která se nedávno vdávala? Nebo si ji s někým pletu? :-D
Mělas pěkně hektické prázdniny, ale zároveň i pěkné. V práci to bylo možná trochu na hlavu, ale - teď bych mohla říct trochu cynicky - zvykej si :-D  :-D . Ne, vážně, takhle to probíhá, většina šéfů ti musí dát najevo, že jsi proti nim malej bezvýznamnej bobek. Jen málokterej je takový formát, že dovede šéfovat a přitom nedělat z lidí voly. Tvůj táta coby tvůj šéf to měl možná horší o to, aby mu někdo nevmetl, že ti nadržuje. Takže je na tebe možná přísnější než na ostatní. Z toho důvodu není moc dobré dělat brigádu v rodinném podniku... Ale na druhou stranu, práci je dnes těžké sehnat, takže nad tím nepřemýšlej a ber kde ber. :-x  :-P
Vodku se semtexem a gumovýma medvídkama bych vážně nemusela, a ještě k tomu tak drahou.
Ale vše vyrovnají čočky, které lze nandávat a vyndávat a dokonce můžeš měnit barvu svých očí :-D Taky ti to moc sluší, v těch krásných šatech! A super ježek v kleci. Vyluštilas jeho tajemství? :-)

4 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 30. listopadu 2014 v 11:55 | Reagovat

[1]: Díky :)

[2]: No, myslela jsem si to :D Mám ty sourozence totiž 4 a všechny mají společného vždy jen jednoho rodiče :D

[3]: Starší sestru nemám, byla jsem 13 let jedináček :) Rodiče jsou rozvedený, maminka má se svým druhým manželem šestiletou holčičku. A táta má 3 děti, z čehož je jedna právě tato nová :) No, letos se stejně zkusím podívat raději po jiné brigádě v rámci zdravých rodinných vztahů :D
Ježka v kleci jsem vyluštila, to ano, ale už mi nešel dát zpět :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama