Podzimní žvásty o cestování, lámání nohou a tak dále

30. listopadu 2014 v 11:49 | Pufflie |  "tajný" deník
To nám to ale letí že? No, za necelý měsíc jsou Vánoce. Nebudu ale předbíhat a raději vám vypovím, co se u mě dělo poslední tři měsíce.

Hned v pondělí 1. září nám všem školou povinným začala škola. Já si jí ale naštěstí zas až tak moc "neužila", neboť jsem hned po prvním "rozjezdovým" týdnu jela s prvákama na jejich seznamovák jako určitá "výpomoc". Pomáhali jsme učitelce se seznamovačkama a tak. Bylo to fajn :) No a hned po tom jsem si doma zabalila kufr, neboť jsem po víkendu odjížděla na jeden projekt do Polska. Byl to projekt Summer with Erasmus+, díky kterému jsem se na deset dní mohla podívat k našim severovýchodním sousedům.Přebývali jsme v malé vesničce Murzasichle. Mimo nás Čechů tam byli ještě Poláci a Slováci. Myslím si, že to bylo fajn. Celý projekt se nesl v duchu "Fir for life" ale vlastně jsme nějak moc nesportovali. Ze začátku jsme hráli seznamovačky a ledoborky, později jsme se bavili o zdravé výživě, fair play, toleranci a tak dále. Většinou jsem se nedozvěděla nic nového, což mě ujistilo, že bych mohla letos zkusit práci animátora v blízkém dětském kempu. No, ale nepředbíhejme :)

Dvě fotky ze seznamováku, dvě fotky z Polska... :)


Vrátila jsem se zpět do Čech a hned první den ve škole jsem si zvládla zlomit nohu. Inu, asi mám té absence po seznamováku a Polsku málo. Tak jsem si poležela do konce týdne v nemocnici a poté se šest týdnů belhala o berlích.
Pro řidiče začátečníka je toto velký problém. Vzhledem k Polsku a poté zlomené noze jsem prakticky dva měsíce neseděla za volantem a poté to pro mě bylo opravdu docela těžké. Každopádně si myslím, že už jsem se teď trošku vyjezdila. Horší je to, že jsem uměla most ze stoje a nechybělo moc do provazu. Teď už neudělám ani jedno, ani druhý a mám takový pocit, že se mi to nemusí už povést nikdy. A chci-li dělat za rok přijímačky na DAMU, tak je to trošku v háji.

Také jsem přišla o mnoho akcí, zejména o koncerty a divadelní festivaly, na které jsem byla přihlášená. Ale zas abych si pořád nestěžovala, mohla jsem aspoň ve škole jezdit výtahem. A celkově se mi zatím ve škole více méně daří a držím se někde na rozhraní dvojek a trojek.
Co říci více? Vlastně se už nedělo nic moc extra zajímavého. Možná snad kromě včerejší Zombie apokalypsy, která se konala na gymplu. Podařilo se mi přežít, avšak jsem ovdověla. A už teď se těším na příští ročník.

No, a jelikož je dnes první adventní neděle, tak vám již teď předem přeji mnoho klidu v duši, žádné spěchání a minimální fronty v obchodech. :-)
Nevíš, kam dál? :)


Pokud vás článek zaujal, budu ráda, když jej okomentujete. Reklama pod tímto článkem je vložena přímo hostingem blog.cz. Vidíte-li ji pod tímto nápisem a nechcete to tak, pořiďte si AdBlock.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nany Nany | Web | 1. prosince 2014 v 18:57 | Reagovat

Jé, to je super, že si se zase po delší době ozvala :D Ale vidím, že pro to máš hodně důvodů :)
Vždycky mě bavilo pomáhat s mladšími, škoda, že u nás na škole žádné výpomocné možnosti nejsou (třeba do té doby, než budu na vyšším gymplu něco nového přibude :) )
V Polsku sis to musela moc užít :) Projekt sice nezní úplně zajímavě, ale noví lidi a zábava se vždy ocení.
Máš dost velké štěstí, že se ti to stalo přesně po seznamováku. Já nikdy nic zlomeného neměla, tak nevím, jaké to je, ale je mi jasné, že chodit přes měsíc s berlemi není zrovna dobrý program :D
Je jasné, že s tím řízením je to ze začátku těžké, ale každý se do toho za chvilku znovu dostane - ať je začátečník nebo zkušený.
Mě tyhle cviky nikdy nešly, most udělám ze sedu a k provazu se ani nepřiblížím :D Časem se ale k tomu znovu dostaneš, pracuj jako doteď - různě protahuj a určitě to nebude trvat dlouho :)
S těmi akcemi je to škoda, ale jistě se jich ještě mnoho najde. Ten výtah ve škole bych také chtěla, bohužel u nás musí všichni hopsat po schodech, protože se všechny peníze dávají na to, abychom měli každý rok na škole jinou barvu. Nic zajímavého :D
Mě to jde ve škole až příliš dobře (klep klep do zubů), ale je to celkem záhadou.. čím více po nocích hraju hry a méně se učím, tím lépe mi to jde. Ale kdo by to nebral, že? :D
Hmm, Zombie Apokalypsa? To jsem ještě neslyšela.. asi to zavedu u nás :D
Taky ti přeju co nejvíce klidu a dobré nálady, hlavně žádná zranění a co nejvíce štěstí :)

2 Berry Berry | Web | 10. prosince 2014 v 16:10 | Reagovat

Hlavně že už jsi zdravá - doufám! :) Máš dobré, že ses aspoň potom mohla nějak vyjezdit, já řídím jednou za tři měsíce jeden den :D Nějak není čas a není ani kam jezdit. Tak hlavně přeji pohodové svátky, ať se dáš v poklidu do kupy a co nejméně bolestivé cvičení zpátky do mostu (mělo by to snad jít cvičením zpátky, i když to bude těžké, ne?) Každopádně se těším na jakýkoliv další článek, jsem zvědavá na nějaké konkrétnější věci, jak se připravuješ na DAMU.

3 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 24. prosince 2014 v 11:46 | Reagovat

[1]: Pááni, děkuju za tak dlouhý komentář, těší mě to! :) Noha už je naštěstí v pořádku, ale byla to fuška no, hlavně pro ruce. Řízení už jakž takž taky nějak zvládám, ale parkování... o tom radši nemluvit! :D

[2]: Děkuji, děkuji. S počátkem úrazu jsem se tak nějak připravovat přestala a teď se o toho nějak stále nemůžu naladit :D No, uvidíme, uvidíme, třeba mě ta píle zase nějak chytne :)

4 Berry Berry | Web | 25. prosince 2014 v 9:57 | Reagovat

[3]: Musí!

5 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 28. prosince 2015 v 12:47 | Reagovat

[4]: Nakonec jsem to bohužel vzdala. Uvědomila jsem si, že si divadlo raději ponechám jako koníček :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama