Únor 2017

Nespravedlivé obvinění

25. února 2017 v 15:00 | Pufflie |  PISATELKA
Jednou jsme dostali úkol insprovaný maturitní slohovkou. Dostali jsme titulek "Nespravedlivé obvinění" a poté první odstavec (viz tučný text). Dále jsme měli psát sami. Všichni z toho udělali kriminálku nebo horor. No, kdo mě znáte, víte, že se ráda odlišuju. Považte sami.

Pan Břicháček měl své rituály. Každé dopoledne obešel náměstí. Tu prohodil pár slůvek s paní poštmistrovou, tu se zastavil na kus řeči v řeznictví. Při cestě nazpátek uctivě pozdravil sousedy vykukující zvědavě z oken a ze schránky si vyzvedl novou poštu. Většinou ho různé banky přemlouvaly, aby si právě od nich půjčil peníze. Párkrát do roka si na něj také vzpomněl syn a poslal mu pohled odněkud z druhého konce světa. Dnes však jedna obálka byla jiná. Bez adresy, bez odesílatele. Na lístku uvnitř ho kdosi neúhledným písmem obviňoval, že zničil čísi manželství.


Co je největší hrdinství?

11. února 2017 v 15:00 | Pufflie |  PISATELKA
Co je největší hrdinství?

Představitelem hrdinství je hrdina. Proto je záhodné se zeptat, kdo to vlastně je, abychom pochopili, co to je hrdinství. Hrdina. Hrdina. No schválně, nepřipadá vám, že se s tímto pojmem setkáváme v médiích snad každý den? Tímto slovem lidé označují kdekoho poslední dobou velmi často. Jak si ale dotyčný tento status vyslouží? Vždyť žádný zákon, který by určoval, kdo má za něj být prohlášen, na to není.

Co neopomenout při návštěvě Brna?

10. února 2017 v 13:04 | Pufflie
Studentské město, moře kaváren a restaurací, půvabná příroda, vyžití na celý den, krásné památky - to všechno vás čeká v Brně.
Pokud se rozhodnete vyrazit v Brně ven, existuje plno míst, která byste rozhodně neměli vynechat. My jsme pro vás připravili výběr těch nejzajímavějších.

Dramaťák ZUŠ 2014/15

4. února 2017 v 15:00 | Pufflie |  DIVADELNO
Kdysi jsem začala se shrnujícími články svých divadelních krůčků. Dostala jsem chuť v tom pokračovat a tak se pokusit přes nejdůležitější milníky dostat se až po dnešní stav.

Úžasné a plodné období předchozího dramaťáku bylo pryč. Naše drahá učitelka odešla do důchodu a my, služebně již starší studenti, jsme byli konfrontováni s novým učitelem. V počátcích to byl nezvyk. Měl zcela jiný přístup, než dosavadní učitelka. Ale zvykli jsme si a velmi jsme si ho oblíbili. A on nás též.