Co neopomenout při návštěvě Brna?

10. února 2017 v 13:04 | Pufflie
Studentské město, moře kaváren a restaurací, půvabná příroda, vyžití na celý den, krásné památky - to všechno vás čeká v Brně.
Pokud se rozhodnete vyrazit v Brně ven, existuje plno míst, která byste rozhodně neměli vynechat. My jsme pro vás připravili výběr těch nejzajímavějších.Hrad Špilberk
Špilberk je dominantou Brna, v noci bývá krásně osvětlen. Hrad pochází ze 13. století a byl založen Přemyslem Otakarem II., jeho součástí se později stala věznice - kasematy. Na Špilberku se během roku odehrává několik zajímavých kulturních akcí, například každoročně se na nádvoří konají Letní shakespearovské slavnosti nebo koncerty v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Špilberk.

Brněnská přehrada
Velice zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je Brněnská přehrada, též označovaná jako Prýgl. Kromě velice hezké a dlouhé procházky se můžete občerstvit v jedné z mnoha hospůdek stojících na jejím břehu. Pokud se vám nechce chodit pěšky, můžete se nechat svézt parníkem z jednoho konce přehrady na druhý. Přehrada je také ideálním místem ke koupání.

Náměstí Svobody
Při návštěvě Brna je dobré se zajít podívat do centra města, kde se nachází plno zajímavosti. Jednou z nich je Náměstí Svobody. Na tomto náměstí se nachází bronzová kašna s verši Jana Skácela, morový sloup a brněnský orloj. Ten byl postaven v roce 2010, kolem jeho stavby se vedlo mnoho diskuzí. Náměstí lemují kavárny a restaurace, ve kterým se můžete najíst nebo si dát dobrou kávu.

Technické muzeum
Muzeum bylo založeno roku 1936 a dnes sídlí v Králově Poli (dobrá dostupnost tramvají č. 12). V muzeu se nachází 17 stálých expozic, v nichž se návštěvníci mohou seznámit s rozvojem vědy a techniky. Populární je technická herna, v níž se zabaví malí i velcí.

Lužánky
Milovníci přírody by rozhodně neměli vynechat park Lužánky, který je vůbec nejstarším parkem založeným v České republice, byl prohlášen za kulturní památku.

Masarykův okruh
Automobiloví nadšenci se můžou jít podívat na Masarykův okruh. Každým rokem se zde koná několik závodů, jedním je i Grand Prix České republiky. Ten se budete konat tento rok 4.-6. srpna 2017.
V Brně je samozřejmě ještě mnoho dalších zajímavých míst, proto neváhejte a udělejte si výlet. Brno je město, v němž je pořád co objevovat.

A kde zde složit hlavu přes noc?
Zážitků a míst k vidění není málo. Doporučuji tedy užít si město a jeho okolí po dobu dvou dnů a poznat tak i noční život.
Hotely v Brně setříděné od nejlevnějšího naleznete např. na webu radicestujeme.eu. Záleží jen na vašich požadavcích a peněžence. Není nad noc v pohodlné posteli, s raním probuzením a dopřáním si výtečné snídaně. Pak už jen na vás čekají toulky městem pěkně v poklidu, bez stresu a žádného spěchu.

Autor: Nikol D.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikola Nikola | Web | 11. února 2017 v 11:57 | Reagovat

Moc děkuji, článek ukládám, neb do Brna a okolí jedem o pololetních prázdninách.

2 Joina Joina | Web | 13. února 2017 v 14:12 | Reagovat

Pravidelně už přes 7 let jezdím do Brna do nemocnice. Vždy jsem zhlížela z nějakého spodního náměstí a na hrad a říkala jsem si, že bych se tam někdy podívala, ale vypadá to na kus cesty. Před minulý rok, která  mě doprovázela do Brna, jsme zjistili, že Špilberk ani moc není daleko od nemocnice a jsem ráda, že jsem ho konečně i navštívila :)
Láká mě docela to muzeum :)

3 jsem-pry-nacek-jen jsem-pry-nacek-jen | 21. března 2017 v 5:09 | Reagovat

Hlavně doporučuju navštívit Den Starobrna, bejvá vždycky v září a je to naprostá špica :-)

4 77 77 | Web | 6. dubna 2018 v 23:00 | Reagovat

A co třeba zkusit ve vhodnou dobu navštívit taky dvě botanické zahrady?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama