Je princ tou nejlepší volbou?

30. dubna 2018 v 19:23 | Pufflie |  PISATELKA
Někdo hledá toho pravého celý život. Jiní nachází životní lásku každý týden.

Je vám patnáct let a poprvé se zamilujete. Je to opětované. Váš vztah trvá pět let a zdá se, že mu není co vytknout. Vaše druhá polovička je oblíbená u vaší rodiny, přátel, udělá pro vás první poslední, ví o vás všechno, dobře si rozumíte. Jste si jisti, že to bude napořád.

Jenže pak se opijete na maturáku a tak nějak nechtěně políbíte spolužáka, ke kterému jste nikdy nechovali zvlášť silné city. Vaše vina je tak silná, že se zbavíte těch dokonalých pěti let. Zbavíte se jich pro trochu dobrodružství a kvalitního sexu - pro to, co vám chybělo. Když to po dvou měsících skončí, rozhodnete se, že na chlapy teď kašlete. Naplánujete si svůj životní sen - provdat se jednou za Itala. A do té doby si užívat.


Užijete si s psychopatem, který vás začne přemlouvat, ať z toho je něco víc. Zprvu se bráníte, ale pak si řeknete, že to zkusíte. Přeci jen se aspoň hezky oblíká a denně si čistí zuby, na rozdíl od vaší předchozí známosti. A vždycky jde přece jednoduše ze vztahu odejít, ne? Ne. To zjistíte příliš pozdě. Nakonec se to však podaří.


Jste šťastni jako nikdy dřív a víte, že chcete být sami. Chcete být sami. A pak konečně uvidíte opravdického prince. Modrookého, dlouhovlasého, s nejkrásnějším úsměvem na světě. Už na první pohled víte, že to je on. A tak jdete a představíte se. "Cože, tak ty jsi Češka? Já jsem Ital, ale můj otec pocházéí z Čech, mám tam půlku rodiny. A trochu umím česky." Najednou vidíte dvojitý jackpot. Váš sen - Ital. A k tomu české kořeny, tolik jste toho snad ani nežádali.

Všechno už je naprosto jasné, už jen přemýšlíte nad tím, jestli bude svatba v Římě nebo jižních Čechách a jestli si k svatebnímu obědu dáte špagety nebo pizzu. Postupem získává ještě další plusové body tím, že ovládá pět cizíczh jazyků lépe než vy samotnou angličtinu, chová se galantně, poslouchá stejnou hudbu jako vy, je vtipnej a neskutečně roztomilej.

A tak to netrvá dlouho a líbáte ho a na pozadí hrají Green day. Přichází další plusový bod v podobě jeho neuvěřitelných líbacích dovedností. A najednou jste u vás doma. Prožijete nejkrásnější noc vašeho života. Nemůžete být šťastnější.

Teda až do doby, kdy si váš princ vzpomene, že v Itálii na něj čeká jeho princezna.

A vy jste bezmocní. Víte, že to nedokážete změnit. Ona princezna existuje a nezmizí. Nic takového ani nemůžete chtít. Měl naprosto všechno. Jenže měl jednu dost podstatnou věc navíc. Čímž vlastně na své dokonalosti ztratil. A tak žijete dál. Napíšete si nad postel veliký nápis CHLAPI SÚ KOKOTI. Pořád si přejete svého prince na bílém koni, ale nemůžete ho mít.


A třeba ho ani nepotřebujete. Místo prince na vás někde čeká hloupý Honza, který vás ale bude mít rád. Slevíte pak ze svých nároků a budete šťastní? Nejsou ony nároky právě to, co nás žene do průseru? Vídíme na první pohled dokonalého prince, jehož jediná chyba je ale fatální. A pak je tu spousta hloupých Honzů a žabáků, kteří skrývají víc, než se na první pohled zdá. Stačí najít odvahu to prozkoumat.


P.s.: Objev dne! - K tomu, abyste mohli žít v Itálii vlastně nepotřebujete za manžela Itala, aha!


Reklamu pod tímto článkem vkládá hosting blog.cz. Nemá co dočinění s doporučeními autorky (ta totiž doporučuje AdBlock).


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 1. května 2018 v 1:26 | Reagovat

Příběh tvého života? Není v něm o slepé uličky nouze, jen co je pravda. :D

2 77 77 | Web | 1. května 2018 v 15:52 | Reagovat

Proto je lepší nehledat vážný vztah, užít si dobrodružství a až se za pár let člověk vyblbne, tak přemýšlet o něčem vážnějším.
Žabáků si nevšímej z těch budou vždy jen princové... A jestli byl Honza hloupý a nebo ne? To záleží na úhlu pohledu a konkrétním pohádkovém příběhu...

3 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 7. května 2018 v 9:08 | Reagovat

Životní příběh, který si zaslouží být ve výběru TT. Přeju, aby ti do života skočil nějaký ten Honza (třeba bude umět italsky!) :) PS: Koukám, že dvojitý zásah ve výběru, gratuluju. :)

4 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 7. května 2018 v 19:09 | Reagovat

[1]: Myslím, že si většina lidí v životě prochází menšími či většími milostnými dramaty. Někdy nezbývá nic, než se nad tím prostě zasmát.

[2]: Myslím, že tohle už konečně vím také :-)

[3]: Páni, děkuju moc! Je sice pravda, že když člověk napíše vícero článků k tématu, určitě tím trochu zvýší pravděpodobnost, že se tam objeví, ale v mém případě jsem to opravdu nečekala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama